Epic Games Sues Apple for Preventing Fortnight from Using Bitcoin as Alternative Payment Option.

Apple i Google usunęły Fortnite z ich sklepów z aplikacjami, a jego twórca Epic Games odpowiada pozewem sądowym wzywającym ich monopol.
Epic Games, producent Fortnite, złożył pozew przeciwko Apple po tym, jak firma usunęła popularną grę wideo ze swoich sklepów z aplikacjami, po tym jak wdrożyła własne płatności in-app.

Zgodnie z pozewem, antykonkurencyjne zachowanie Apple eliminuje alternatywne opcje płatności, takie jak Bitcoin Rush, które mają być wykorzystane w grze.

Epic Games chce korzystać z alternatywnych narzędzi do przetwarzania płatności poza zakupem Apple In-App, aby stymulować innowacje i zapewnić swoim użytkownikom niższe ceny i lepszą obsługę. W dokumencie jest napisane:

„Innowacje te mogą obejmować na przykład alternatywne sposoby płatności za zakupy treści w aplikacji, których Apple nie oferuje – na przykład rozliczanie na nośniku komórkowym klienta, korzystanie z Bitcoin lub innych walut kryptograficznych, oferowanie klientom punktów nagrody lub udostępnianie więcej niż jednego procesora płatności w aplikacji“.

Oprócz pozwu antymonopolowego, który miał na celu ustanowienie Apple’s App Store jako monopol, Epic wyemitował również film protestacyjny na YouTube, wzywający fanów gier do wspierania jego walki z Apple.

Firma Apple potwierdziła w oświadczeniu dla The Verge, że usunęła grę z aplikacji, ponieważ naruszała ona wytyczne App Store dotyczące płatności w aplikacji. Firma stwierdziła również, że będzie współpracować z firmą Epic w celu „rozwiązania tych naruszeń“, ale nie ma zamiaru tworzyć „specjalnych ustaleń“ dla firmy.

Epic wdrożyła również własny system płatności w Android wersji Fortnite, prowadząc Google do usunięcia gry z Play Store, jak również. Jednak użytkownicy Androida mogą nadal pobierać grę z własnej wyrzutni aplikacji firmy Epic, ponieważ „otwarty ekosystem Androida pozwala deweloperom na dystrybucję aplikacji za pośrednictwem wielu sklepów z aplikacjami“.

Jeśli chodzi o użytkowników systemu iOS, to ci, którzy już pobrali aplikację Fortnite, mogą nadal korzystać z gry, ale nowe pliki do pobrania są wyłączone. W międzyczasie użytkownicy mogą nadal korzystać z systemu płatności w aplikacji Epic.

Proudly powered by WordPress | Theme: Looks Blog by Crimson Themes.